Vystavovatelé a další partneři našeho festivalu

Přehled všech vystavovatelů

duly.eu

Česká asociace dul

 • vznikla v září 2001
 • uvedla profesi dul na českou scénu a rozšířila povědomí o práci dul v České republice
 • sdružuje duly
 • ženám, které se na ni obrátí, pomáhá vyhledat kvalifikovanou dulu
 • organizuje kurzy základního vzdělávání pro duly
 • dulám vytváří odborné zázemí, organizuje rozšiřující vzdělávání
 • podporuje změny v českém systému péče o matku a dítě tak, aby vycházel z potřeb žen a novorozenců
 • rozšiřuje informace o přínosu práce duly pro ženu, dítě, rodinu i společnost
 • usiluje o oficiální uznání profese duly v ČR
 • spolupracuje a vyměňuje si zkušenosti se zahraničními organizacemi s podobnými cíli
 • v roce 2002 přistoupila k Mezinárodní iniciativě Porodnické služby matce přátelské
 • v roce 2008 přistoupila k Mezinárodní iniciativě za porodní služby pro matku a dítě
 • je členem ENCA (European Network of Childbirth Associations), Evropského sdružení porodních asociací
 • je zakládajícím členem Doula Europe
 • úzce spolupracuje s DONA International, nejstarší a nejrozšířenější organizací dul ve světě
 • spolupracuje s odbornými a spotřebitelskými organizacemi, jejichž činnost je orientována na porodnictví

www.duly.eu

Bamboolik

Bamboolik

Za zrodem Bamboolika stojí dvě zakladatelky, jednatelky společnosti: Zuzka Hloušková a Radka Martínková. Zuzka, vystudovaná matematička a původní profesí interní auditorka, je autorkou plenkového systému Bamboolik, a tedy Bamboolikovou „duchovní maminkou“. V současnosti má ve firmě na starosti především výzkum a vývoj. Radka, ekonomka a původní profesí manažerka, je v Bamboolikovi zodpovědná za strategické plánování, rozvoj obchodu a marketingu. Klíčovou roli ve vzniku i dalším fungování firmy mají naše děti. Zuzčiny 3 a Radčiny 2. U Filípka se při hledání „ideální“ pleny zrodila myšlenka, na Šímovi a Sašovi se zkoušelo, že funguje, Markétka a Laura testují a pomáhají dále vylepšovat. „Testováno na vlastních dětech“ u nás není fráze ale denní realita. Jen velmi těžko by se nám podnikalo bez podpory našich manželů, kterým patří náš dík.

Bamboolik roste jako z vody, a proto už bychom na něj ve dvou dávno nestačily. Kdo stojí za každodenním chodem firmy a spokojeností zákazníka? Zuzka Lálová, jedna z prvních Bamboolikových látkových poradkyň, má na starosti obchod. Jejím úkolem je zajistit, aby byli všichni Bamboolikovi zákazníci šťastní. Martina Fanta Kopecká je zodpovědná za logistiku. Zjednodušeně řečeno má na starosti, aby bylo vždy všechno ve správný čas na správném místě. Věra Mošatová nám „kryje záda“: zařizuje spousty drobností, díky kterým se můžeme my ostatní plně soustředit na svou práci. Martina Jedličková se stará o to, aby všichni zákazníci dostali obratem své balíčky.

bioplaneta.org

www.bamboolik.cz

Bioplaneta.org

Věříme, že rostlinná strava pocházející z ekologického zemědělství je nejlepším způsobem stravování, které vám přinese kvalitnější zdraví a více čisté energie a radosti ze života. Ekologické zemědělství je jediným možným a udržitelným principem pro zachování kvality půdy, jenž zajistí přirozenou a dlouhodobou produkci zemědělských plodin. Naším cílem je nabídnout vám kvalitní potraviny a tak vědomě podporovat společnosti a jednotlivce, kteří produkují svoje výrobky s úctou a láskou k naší Zemi. Nabízíme rovněž ekologickou drogerii a skutečně přírodní kosmetiku, která nezatěžuje váš organismus ani životní prostředí a její přírodní složky blahodárně působí na vaše tělo.

www.bioplaneta.org

DharmaGaia

dharmagaia

DharmaGaia je malé, nezávislé a nekomerčně zaměřené nakladatelství, jehož projekt vznikl v roce 1992 v okruhu lidí kolem tehdejší Buddhistické společnosti. Předchůdcem bylo samizdatové "nakladatelství" L-Books, které v letech 1980-90 vydávalo převážně duchovně zaměřené knížky a brožury. V současnosti publikujeme průměrně 10-15 titulů ročně. Majitelem firmy je Lumír Kolíbal.

www.dharmagaia.cz

Eko-biorodina (Petra Kalistia Lammas)

Již 11 let šířím informace o látkových plenách a šátcích na nošení dětí. V průběhu těchto let vznikl ekologický eshop www.eko-biorodina.mimishop.cz. Specializujeme se na látkové pleny, šátky na nošení dětí, eko prací a čistí prostředky a přírodní kosmetiku. Také u nás najdete materiály na šití, bubny, houpací sítě, kojící polštáře, podsedáky a zajímavé knihy.

www.eko-biorodina.mimishop.cz

Ekospotřebitel.cz

ekospotrebitel.cz

Nabízí ke stažení osvětové materiály, bezplatné poradenství a informace k tématům – Ekodítě (zdravé přebalování, kampaň Týden opravdových plen, hračky šetrné k přírodě i dítěti), Odpovědná domácnost (ekožena, vybavení domácnosti, odpovědné nakupování) a řadu dalších ekospotřebitelských otázek a odpovědí.

www.ekospotrebitel.cz

EMÍLIE sladkosti

www.sladkosti-emilie.cz

Krásná a pohodová kavárna a cukrárna pro děti i dospělé a Plzni. Přijďte si odpočinout, vychutnat si výbornou kávu, ochutnat úžasné dorty u nás vyrobené, dejte si u nás oběd. Krásné posezení, dětský koutek. Pořádáme také dětské oslavy. Rezervujte si u nás místo. Kaplířova 14, Plzeň

www.sladkosti-emilie.cz

GrandeVita

GrandeVita vznikla na jaře roku 2008. Podělit se o předchozí 14-letou praxi tvorby a porozumění vnitřního a vnějšího prostředí jednotlivce i celku, prostřednictvím výživy člověka, veganského makrobiotického životního stylu, preventivní energetické medicíny, homeopatie, očistných technik, jógy podle Iyengara, astrologie, numerologie, Feng Shuej a I-tingu a dalšího, je jedním ze stěžejních pilířů vzniku GrandeVity. GrandeVita nabízí nejprospěšnější potraviny současné doby dostupné pro každodenní použití, z těchto potravin také vyrábí hotová jídla a nabízí kurzy, jak chutně vařit. Pro zákazníky je připraven kompletní servis, při prvním setkání s jáhly, pohankou nebo mořskými řasami, je možné rovnou ochutnat produkty z nich a následovně se s nimi naučit pracovat na sobotních kurzech.

www.grandevita.cz

Katka Brodská

Katka Brodská

Jmenuji se Katka a vystudovala jsem porodní asistenci na Západočeské Univerzitě v Plzni. Během studia jsem měla možnost vykonávat praxi v malých i velkých porodnicích. V roce 2012 jsem vycestovala na zahraniční stáž do Německa, kde jsem změnila svůj přístup k těhotným a porodu. Také jsem si ucelila svůj pohled na situaci v českém porodnictví. Do Německa jsem se vypravila ještě několikrát a měla jsem možnost vidět přístup na klinice ve Freyungu, Weidenu a Tirschenreuthu. Svou bakalářskou práci jsem věnovala tématu Návrat k přirozenému porodu, kde porovnávám tendence návratu přirozených procesů během porodu ve vybraných porodnicích v ČR a jedné porodnici v Německu. Přes mé obavy z hodnocení ze strany lékařů byla hodnocena na výbornou.

Momentálně působím jako soukromá porodní asistentka poveřená Krajským úřadem Plzeňského kraje a certifikovaná laktační poradkyně. Jsem členka Unie porodních asistentek - UNIPA a Hnutí za aktivní mateřství H.A.M. Pravidelně absolvuji vzdělávací semináře.

www.katkabrodska.webnode.cz

mamalatté

www.mamalatte.cz

Nošení dětí v šátku je moc prima, my si to užíváme vlastně pořád. Baví nás to tak moc, že jsme si vymysleli vlastní šátek. Nejdřív jsme si nechali utkat látku a pak jsme si vybrali vlastní barvy. V každém šátku je kousek našeho nadšení a radosti. A teď je chceme nabídnout vám. Rádi vám poradíme s:

 • Výběrem té správné velikosti
 • Ukážeme vám jak správně šátek vázat
 • Můžeme se potkat osobně a probrat věci, co vás ohledně nošení nebo kojení zajímají
 • Umíme uspořádat i lekce pro menší skupinky v Praze Michli
 • Jsme také online na Facebook Messengeru, kde nám můžete napsat nebo poslat fotky s navázaným miminkem a my vám poradíme, když si nebudete jistí
 • Podporujeme rodiče v dlouhodobém kojení a kontaktním rodičovství

www.mamalatte.cz

Můjporod.eu

www.mujporod.eu

Jde nám o společnou věc: abychom šířily mezi ženy pozitivní přístup k těhotenství, porodu i době po porodu.

Abyste si naplno uvědomily, že máte svůj porod (ať už je první, druhý nebo třeba pátý) ve velké míře ve svých rukou a hodně záleží, jak se k němu postavíte, jaká atmosféra vás bude obklopovat, koho si k porodu vezmete a jaké místo pro svůj porod si zvolíte. A věřte, že porod může být opravdu krásný, pokud budete dobře připravené.

www.mujporod.eu

Original Atok

atok.cz

Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí. Značka Original ATOK bude proto vždy synonymem pro originální českou kosmetiku, čerstvě připravovanou z těch nejkvalitnějších přírodních surovin.

Majitelkou společnosti je paní ANASTAZIE SKOPALOVÁ, členka České aromaterapeutické společnosti, zkušená kosmetička a masérka, oblíbená lektorka vyučující aromaterapii a masáže v České republice i v zahraničí. Se svou firmou Cosmetics ATOK International zvítězila v ročníku 2010 soutěže Ocenění českých podnikatelek (OCP) v kategorii středně velká společnost.

„Věřte, že není nad to, když se vám koníček stane povoláním. Mne to štěstí potkalo a nikdy za to nepřestanu být vděčná osudu a hlavně lidem, kteří mě k aromaterapii svého času přivedli. Nepochybně to byla i moje maminka – vyrůstala jsem v malém podkrkonošském domku, jehož místnosti po celý rok voněly sušenými bylinkami, které léčily všechny naše dětské neduhy. Maminka na ně nedala dopustit a jen málokdy nám dětem «ordinovala» něco jiného. Když dnes procházím chodbami naší firmy, často si na opojné vůně onoho podkrkonošského stavení vzpomenu. Mám přitom hezký pocit z toho, že vlastně tu pomyslnou rodinnou štafetu nesu dál – vždyť i naše společnost usiluje o to, aby se do vašich domovů dostávaly všechny vzácné dary přírody. Do dóziček označených firemním logem (nikoli náhodou v něm hraje prim právě zelená) ukládáme skutečné přírodní poklady. Ale přesto nepřestanu tvrdit, že to nejcennější bohatství společnosti Cosmetics ATOK International je v lidech, kteří v ní působí. Někteří z nich s námi tu naši pomyslnou «voňavou kárku» táhnou od samého počátku. Společně jsme leckdy museli překonávat řadu obtíží. Už jen to, že jsme začali působit v oboru, který byl v minulosti často srovnáván s pavědeckým šarlatánstvím. O to víc mne těší, že se firma v průběhu let rozrostla až do dnešní podoby a o naše výrobky je stále větší zájem jak na českém, tak i zahraničním trhu.“

atok.cz

www.originalatok.cz

Promaminky.cz

www.promaminky.cz

Maminky, každá máme své osobní zkušenosti, které mohou pomoci dalším maminkám. Na těchto stránkách máte prostor inspirovat ostatní... a ještě za to od nás dostanete dárky! Více o poslání webu ProMaminky.cz, pro koho je web určen a kdo za ním stojí, se dozvíte v tomto videu.

Pro vás, které teprve na příchod miminka na svět čekáte, nebo pro vás, které máte už nějaký porod za sebou a neproběhl úplně podle vašich představ, jsme natočili sérii videí, ve kterých dáváme velký důraz na kvalitu a hodnotu informací. Natáčeli s námi velmi uznávaní odborníci z řad lékařů, dul, porodních asistentek, homeopatů a také maminky, které otevřeně mluví o svých konkrétních zkušenostech. Nám všem jde o jednu společnou věc - abychom šířili mezi maminky pozitivní přístup k těhotenství, porodu i době po porodu. Abyste si naplno uvědomily, že máte svůj porod (ať už je první, druhý nebo třeba pátý) ve velké míře ve svých rukou a hodně žáleží, jak se k němu postavíte, jaká atmosféra vás bude obklopovat, koho si k porodu vezmete a jaké místo pro svůj porod si zvolíte. A věřte, že porod může být opravdu krásný, pokud budete dobře připraveny. VIDEOPRŮVODCE NAJDETE TADY.

www.promaminky.cz

Rubikon

Rubikon

Maminko, tatínku, vemte mě taky na PlayWisely®! Proč?

- Protože tam chodí holky a kluci od 4 měsíců do 6 let a milují to. Na první pohled to vypadá, že si jen tak hrajeme, ale ve skutečnosti to s námi dělá divy.

- Paní lektorka ukazuje takové zábavné obrázkové karty, pohybuje jimi a navíc u toho mluví. Jednou potichu a pak zase nahlas. Je to vážně zábava. Nejde se od toho odtrhnout.

- Vážně to nejsou jen obyčejné obrázky. Karty jsou speciální - pomůžou mi naučit se soustředit na jednu věc a ostatní vjemy potlačit do pozadí. Takhle se mnohem snáz naučím orientovat zvířátka v prostoru, rozeznávat jejich velikost, tvary, barvy, odstíny a spoustu dalších věcí.

www.vanickovani.cz

www.klubrubikon.cz

Vanda Schreierová

Mám za sebou několik let praxe a péče o děti mě velmi baví. Péče o miminko - vaničkování poskytuje komplexní informace a kurzy pro maminky s dětmi. Nabízíme v první řadě vaničkování, ale maminkám dokážeme poradit téměř se vším, co se týká péče o miminko. Manipulace, laktační poradenství, nošení v šátku, psychomotorická poradna, rozvoj dětí a video kurzy. Jmenuji se Vanda Schreierová, žiji v Praze a jsem maminka tří dětí - Mikuláška (2012), Vandičky (2013) a Hynka (2016). Všechny služby vám nabízím jako vyškolený profesionál z oblasti péče o děti a stejně tak naše další instruktorky.

www.vanickovani.cz

Weleda

yasminka.cz

Weleda vyrábí několik tisíc druhů léčiv, přes 120 přípravků přírodní kosmetiky a doplňků stravy a v současné době zaměstnává na plný úvazek téměř 2000 lidí. S její filosofií souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83% z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Všechny přípravky Weledy jsou vždy vyráběny ze zcela přírodních surovin, vždy bez umělých konzervačních látek. Weleda je celosvětově uznávaná pro kvalitu svých produktů a své obchodní praktiky respektující udržitelný rozvoj.

Udržitelnost je v pozadí všeho, co Weleda dělá. Od nákupu přírodních surovin, přes jejich zpracování do kosmetických, dietetických nebo léčivých přípravků až po jejich prodej. Weleda si sama pěstuje léčivé rostliny ve vlastních zahradách. Provozuje také vlastní zařízení na získávání rostlinných extraktů, včetně jejich dalšího zpracování prostřednictvím tepelných procesů nebo potenciace. Všechny přípravky jsou dodávány na trh v mnoha podobách - jako tablety, masti, krémy, oleje, tělová mléka nebo sirupy.

www.weleda.cz