Světový týden respektu k porodu Plzeň 2017
Místo konání: Moving Station
20. - 21. května 2017
dní
hodin
minut
vteřin

Svůj porod máte ve svých rukou (Alexandra Wolfová)

Svůj porod máte ve svých rukou

  • Sobota | 20.5.2017
  • 09:00 – 10:30 hod
  • Malý sál

Šíříme mezi ženy pozitivní přístup k těhotenství, porodu i době po porodu. Je dobré si uvědomit, že mátě svůj porod (ať už je první, druhý nebo třeba pátý) ve velké míře ve svých rukou a hodně záleží, jak se k němu postavíte, jaká atmosféra vás bude obklopovat, koho si k porodu vezmete a jaké místo si pro svůj porod zvolíte.

Pojďte se zbavit strachu, popovídat si s námi o velmi konkrétních a mnohdy i dost intimních tématech, která s porodem souvisí, podělíme se s vámi o zkušenosti tisíců žen, které rodily před vámi a nám své zkušenosti předaly. Rozebereme s vámi 16 těch nejdůležitějších bodů, které by měla každá žena před porodem znát, zvážit a pak se podle nich rozhodnout, jak svůj porod prožije. Věřte, že porod může být opravdu krásný, pokud budete dobře připravena.

Seznámíme vás také s Videoprůvodcem těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, na kterém jsme dlouho pracovaly. Natáčeli s námi velmi uznávaní odborníci  z řad lékařů, dul, porodních asistentek, homeopatů a také maminky, které otevřeně mluví o svých konkrétních zkušenostech. Jednou z maminek, které se zúčastnily debaty o porodu, je i herečka a zpěvačka Barbora Poláková a partnerem Pavlem Liškou. Ve Videoprůvodci klademe důraz především na kvalitu a hodnotu informací.

Tři účastníci jakékoliv přednášky vyhrají právě tohoto našeho Videoprůvodce a pro všechny ostatní máme připravenou zajímavou slevu.

Mgr. Alexandra Wolfová – ProMaminky.cz, MujPorod.eu

Aktivní žena, maminka dvou malých dcer a zakladatelka oblíbeného komunitního portálu www.ProMaminky.cz, který vyznává zdravý náhled na mateřství a děti. Věnuje se tomu, co dává smysl, aby mohla ostatním ženám předat hodnotné informace. Na tomto portále vládne přátelská a vstřícná atmosféra a ženy zde kromě vážných témat nachází také zábavu a tipy pro trávení volného času s dětmi i bez nich. Sestrou Alexandry je herečka a zpěvačka Barbora Poláková, a obě společně stojí za webem MujPorod.eu. Ten se opírá o zkušenosti tisíců žen s jejich vlastními porody, mapuje rozdíl mezi představami o porodech a realitou, které jsou promítnuty je do statistik, včetně konkrétních statistik o jednotlivých porodnicích v ČR. Web podpořila řada spolupracujících osobností z prostředí české porodnické scény s mnohaletými zkušenostmi.

Společně s Alexandrou Wolfovou bude na přednášce také Markéta Vokáčová, která se velkou měrou podílela na přípravách Videoprůvodce těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením. Sesbírala a připravila spousty materiálů, statistik a podkladů pro to, abychom mohly sestavit smysluplné otázky a rozebrat je s účastníky natáčení. Je maminkou dvou malých synů a s webem www.ProMaminky.cz spolupracuje téměř od jeho založení.

Markéta také zpracovává statistiky z vyplněných dotazníků na www.MujPorod.eu, díky kterým mapujeme představy žen o porodu, jejich přípravu na porod, průběh porodu, rozdíly mezi porodnicemi a další.