Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Jak fungovat minimalisticky, když máme děti (Marcela Sobotová)

Jak fungovat minimalisticky, když máme děti

  • Sobota | 18.5.2019
  • 17:00 - 20:00 hod
  • Malý sál

Dá se žít minimalisticky, když máme děti? Jako minimalistka a máma dvou dětí (5 a 2 roky) tvrdím, že ano. Pojďme se pobavit o tom, jak zvládnout ukočírovat hračky vašich ratolestí, dárky od příbuzných a kamarádů nebo dětské oblečení.

Na semináři se zaměříme na témata specifická pro rodiny s dětmi: hračky, dětské oblečení a potřeby, dárky, tvořivé výrobky, volný čas.

Vše není černobílé a já vám ráda předám své zkušenosti z naší domácnosti, kde se minimalizuje před narozením i po narození dětí 🙂. Podíváme se na 3 principy, které mi denně pomáhají na mé cestě k větší jednoduchosti a na 2 základní fáze každého vyklízení.

Vše s dostatečným prostorem pro vaše otázky a sdílení.

Co si účastníci odnesou:

Podle ohlasů si odnáší nejčastěji několik praktických triků, které mohou ihned aplikovat v domácnosti. A taky inspiraci nebo ujištění, že jsou na dobré cestě.

Pro koho je seminář určený: Především pro rodiče a nastávající rodiče.

Seminář je prakticky zaměřený tak, abychom měli dostatečný prostor na individuální zapojení, zodpovídání otázek a sdílení zkušeností.

Marcela Sobotová

S naší čtyřčlennou rodinou s 2 dětmi bydlíme v Plzni. Zpočátku byl pro mě minimalismus jen „inspirující koncept“ z Ameriky. Po pátém stěhování a s těhotenským břichem jsem pochopila, že je to něco, co potřebuji jako sůl. Přestala jsem o něm jen číst, ale začala jsem minimalismus opravdu praktikovat. Ne vždy to bylo snadné. Ne vždy to ostatní chápali. Přišlo mi to ale tak dobré, že jsem o mé cestě začala v roce 2015 veřejně psát blog (dnes 80+ článků) a do tématu jsem se plně ponořila. Později jsem začala psát také e-knihy (10 000+ čtenářů), mluvit na živo, pořádat online kurz a vlastní semináře (200+ účastníků). Na minimalismu mě fascinuje to, jak moc se dá přizpůsobit každému z nás a do jaké šíře se dá aplikovat. Nemusíme jít do extrému, abychom viděli výsledky.