Světový týden respektu k porodu Plzeň 2017
Místo konání: Moving Station
20. - 21. května 2017
dní
hodin
minut
vteřin

Vaničkování a nošení dětí na těle (Vanda Schreierová a Denisa Písaříková)

Vaničkování a nošení dětí na těle

  • Sobota | 20.5.2017
  • 11:45 – 13:15 hod
  • Malý sál

Během přednášky o kojeneckém plavání rodičům přiblížíme tuto krásnou aktivitu, která pomáhá v mnoha ohledech ve zdravotním prospívání miminka a dokáže řešit spoustu problémů či odchylek v psychomotorickém vývoji. Rodiče se mohou těšit na vysvětlení vaničkování, co dětem a rodičům dává a jaký má význam s miminkem plavat. Součástí bude i názorná metodická ukázka první lekce vaničkování a video projekce, jak si plavání doma děti užívají. Věnovat se také budeme fyzickému a psychickému vývoji dítěte a vlivu, který na něj vaničkování má. Prostor bude i pro individuální otázky posluchačů a ukázku zacházení s miminkem při běžné hygieně ve vaně. V závěru bude pro rodiče připraven malý dárek a slevová akce na výuková videa kojeneckého plavání.

V druhé části přednášky se budeme věnovat nošení dětí na těle v šátku. Ukážeme si, jaké šátky jsou k dispozici, čím se liší, případně jaké vlastnosti bychom měli brát v úvahu, když šátek vybíráme. Seznámíme posluchače s tím, proč je nošení dětí ve vertikální poloze výhodné a proč jej malý novorozenec očekává a proč mu nošení dělá dobře. Popis novorozeneckých reflexů a vysvětlení, jak jsou spojené s nošením. Naučíme rodiče nejpoužívanější úvaz kříž s kapsou a vysvětlíme, jak má správně uvázaný šátek vypadat. Rodiče si budou moci vyzkoušet šátek Mamalatté a bude pro ně připraven slevový poukaz na jejich nákup.

Vanda Schreierová - www.vanickovani.cz

Certifikovaná instruktorka plavání a pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku, plavčík, zdravotník, autorka výukových videí vaničkování.

Pořádá kurzy vaničkování, kojeneckého plavání u rodin doma od narození do 8 měsíců věku miminka. Pomáhá maminkám v péči o malé miminko, učí je tzv. "handling", tedy jak s miminky zacházet. Věnuje se také nošení dětí na těle a lektoruje vázání šátku či použití nosítka. Maminkám také pomůže s běžnými problémy, které řeší v péči o malé miminko (kojení, spánek či příkrmy). V lekcích vaničkování se věnuje i masáži miminek.

Je autorkou výukových videí vaničkování podle kterých mohou rodiče vaničkovat sami bez instruktora.

Denisa Písaříková - www.mamalatte.cz

Zakladatelka nové české značky šátků na nošení dětí Mamalatté, které jsou vyrobené z tkaniky speciálně vyvinuté pro ně. Současně působí jako letorka nošení dětí v šátku, pomáhá maminkám s prvními úvazy a provází je celým nosicím obdobím. S nošením úzce souvisí i téma kojení, takže maminky při kojení podporuje a povzbuje je, aby kojily co nejdéle.