Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Poporodní poranění (Zuzana Pithardová)

Poporodní poranění

  • Sobota | 18.5.2019
  • 12:00 - 13:30 hod
  • Velký sál

Těhotenství je pouhých 9 měsíců v životě ženy, které ale zásadně ovlivní její tělo a život. “Pěstuje” v sobě nového tvorečka, který je napojený na její krevní oběh, bere jí živiny a roztahuje orgány v břišní dutině. Žena v těhotenství přibere o 1/4 své váhy a to vše během velmi krátké doby.

Samotný porod a tedy průchod miminka ženským tělem nezřídka zanechá stopy. Poporodní prasklinky, nástřihy, poranění uvnitř porodních cest, sekce a následné šití, jizvy. Od lékařů a zkušených matek pak často slyšíme : “Počkejte ono se to zahojí.” “Porodila každá a přežila to, tak vy taky.”

Aby žena mohla žít plnohodnotný a radostný, zejména sexuální život, aby měla případnou jizvu po sekci pružnou a co nejméně jí trápila, aby dokázala opět milovat a přijímat s láskou svoje tělo, je potřeba se poporodním zraněním věnovat. Protože ONO se to SAMO většinou nezahojí. Po 9 měsících intenzivní práce si zaslouží být žena opečovávána a zaslouží si hodně prostoru pro regeneraci svého těla!

Pracovat takto s tělem lze na úrovni fyzické, ale také psychické. Jak taková vědomá práce s tělem, mapování jizev, či vaginální mapování funguje se vám pokusím předat během přednášky, s ukázkami krátkých cvičení. Prostor bude i na vaše dotazy.

Zuzka Pithardová

Jmenuji se Zuzka, jsem žena, matka, masérka a asistentka ve Freya centru v Plzni (www.freyacentrum.cz). Před 4 lety jsem se dostala k učení a následně praktikování tantry, které mi zásadně změnilo pohled na sebe a mé vlastní tělo. Líbí se mi, jaká moudrost a pravda se s v našich tělech nachází a jak se je můžeme díky tantře a sexuologické práci s tělem naučit poslouchat, vnímat a “léčit”.

Nejsem lékařka ani terapeutka, považuji se za průvodkyni. S mými klientkami procházím jednotlivými sezeními a snažíme se pracovat s tématy pomocí zvědomování přes fyzické tělo. Tedy praktikuji těhotenské a poporodní masáže, tantrické masáže, vaginální mapování, či mapování jizev. Dotek, láska, pozornost. To je pro mě má práce.

Můj porod syna Šimona byl dlouhý a zakončen sekcí. Velmi jsem si přála přirozený porod bez zásahu, medikace a asistence. Byl to pro mě velmi poučný, silný a zároveň nádherný životní zážitek.

Láska propojuje všechny mé pracovní aktivity. Organizujeme Love festival - vše, co děláš z lásky je lásky. V letních měsících působím na svatbách jako svatební koordinátorka a na zimu připravuji svatební veletrh.