Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

V porodnici jinak (MUDr. Munachiso Ndukwe a Mgr. Andrea Bučková, DiS.)

V porodnici jinak

  • Pátek | 17.5.2018
  • 17:00 - 18:30 hod
  • Velký sál

Pokud chcete, aby Vás u porodu nic nezaskočilo, je třeba se na něj dobře připravit. Zorientovat se v bludišti informací o těhotenství a porodu je však náročné. Porodní asistentka, laktační poradkyně a lektorka kurzů Jemného Zrození Andrea Bučková spolu s lékařem, gynekologem a porodníkem Chisem Ndukwe, se s Vámi rádi podělí o své zkušenosti z českých porodnic a nabídnou Vám tipy, jak se na svůj porod co nejlépe připravit. Také Vám ukáží, že na porod v porodnici můžete mít krásné vzpomínky a může proběhnout s láskou a respektem k ženě a celé rodině. Myslete na svůj porod už v těhotenství. Vždyť na porodu přece opravdu záleží!

Mgr. Andrea Bučková, DiS.

Jsem porodní asistentka, laktační poradkyně, lektorka kurzů Jemného Zrození a v neposlední řadě maminka dvou dětí, Amálky a Vašíka.

Dlouhá léta jsem působila v nemocnicích jako porodní asistentka a vrchní sestra, nyní jsem se dala na dráhu komunitní porodní asistentky. Zde nacházím velký smysl mé práce a vidím, jak moc komunitní porodní asistentky v našem systému chybí. Doprovázím ženy a jejich partnery těhotenstvím a porodem, svoji přítomnost a pomoc zajišťuji rodinám i v poporodním období. V nedávné době jsem se stala víceprezidentkou profesní organizace porodních asistentek UNIPA a přála bych si, abych z této pozice měla možnost ovlivnit práci porodních asistentek v nemocnicích natolik, aby mohly ženy v porodnicích rodit s respektem, cítit se bezpečně a partnersky ve všech porodnicích v České republice. Přeji si, aby už jednou pro vždy zmizelo celospolečenské trauma z porodu a aby naše děti přicházely na svět s láskou a porozuměním, vědomým rodičům.

MUDr. Munachiso Iheme Ndukwe

„Chiso“ jak je známé přátelům a rodině se narodil v Nigerii, vyrostl v Dubaji a posledních 11let žije v České republice. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzitu Karlovu v Hradci Králové, kde absolvoval v roce 2014. Od té doby pracuje v Nemocnici v Chebu jako Gynekolog a Porodník. Věří, že každý jednotlivec má právo učinit svá informovaná rozhodnutí. Což v rámci jeho práce v porodnici znamená, vytvořit podporující atmosféru, kde rodiče můžou porodit své dítě.