Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Maminko maluj (Kateřina Borčin - Mocová)

Maminko maluj

  • Pátek | 17.5.2019
  • 12:00 - 14:00 hod
  • Malý sál

Workshop „Maminko maluj“ přichází s ukázkou a ochutnávkou výtvarničení (arteterapie) během těhotenství. Možnosti arteterapie začínají a zdaleka nekončí jen u vyjádření a utřídění ne-nálad či rozporuplných pocitů. Výtvarný projev těhotné ženy se může rozvinout v hravou formu komunikace s miminkem, může být příjemným časem stráveným v napojení na miminko a obrázky do budoucna zůstávají milou, živou vzpomínkou na dobu očekávání.

Přednáška, ukázka autorských obrázků lektorky a vlastní tvořivá ochutnávka spontánního výtvarného projevu zúčastněných bude součástí tvořivé dílny Maminko maluj (90 - 120 minut). Více na: www.intuitivníkresbavtěhotenství.cz

Důležité – vezměte si s sebou pastelky

Kateřina Borčin - Mocová

Profesí vědec, duší více vědecký skeptik. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy jsem vystudovala obor molekulární biologie a virologie a v oboru pracuji 10 let. Tématy mojí výzkumné práce byla chronická leukémie a dětské akutní leukémie.

Svoje vzdělání jsem doplnila o pedagogické minimum a tříletý seminář Waldorfské pedagogiky pana Ing. Tomáše Zuzáka v Praze (2007-2010). Od roku 2010 se snažím více naslouchat svojí vnitřní umělkyni. Absolvovala jsem Kursy kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou (tužka, pastelka, pastel) ve vzdělávací instituci Serafin. Vytvořila jsem autorské poetické představení „Ta Jemná, Tajemná“.

S intuitivní kresbou jako nástrojem prenatální komunikace jsem se setkala na semináři „Aby porod nebolel“ Lucie Suché Groverové.