Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Děti a digitální technologie (Jan Kršňák)

Děti a digitální technologie

  • Sobota | 18.5.2019
  • 14:30 - 16:30 hod
  • Malý sál

Jaký vliv má zacházení s technologiemi na zdravý vývoj dětí?
Jsou pro děti obrazovky vhodné a od kolika let?
A jak to vnímají samotné děti?
Co se v nich odehrává?

Co lze dělat už v předškolním věku. Role hry pro rozvoj dítěte. Jak malé děti vnímají svět. Proč jsou technologiemi tak přitahovány. Co mohou dělat rodiče, aby vše probíhalo, jak si představují a děti si rostly radostně a spokojeně. Kolik hodin týdně by děti měly trávit s obrazovkou. Jak vzniká závislost na technologiích. Jak závislost na technologiích mění naši společnost i nás samotné.

Jak zdravě žít v digitálním světě, jak správně nastavit používání médií dětmi? A o tom, že děti to zvládnou, když to zvládneme my. Řekneme si, jak na to...

Jan Kršňák

Jan Kršňák vystudoval Filmová studia na FF UK. Několik let pobýval v zahraničí. Věnuje intuitivní pedagogice a spolupracuje s Institutem pro podporu inovativního vzdělávání, kde objevuje a rozvíjí svět alternativních škol. Je spoluautorem knihy rozhovorů o inovativních školách Jak se učí živě? a zakladatelem stránek digiděti.cz, kde se rodičům nabízejí rady a inspirace, jak postupovat s výchovou dětí běhajících mediální krajinou. Zároveň se zde zamýšlí, jakých tvarů nabývá člověk žijící v digitalizované společnosti 21. století, jak se cítíme, když se stáváme kyborgy nebo jak si porozumíme s umělou inteligencí. Je autorem fresek na říčanském nádraží. O prázdninách šel pěšky a bez telefonu z Prahy do Beskyd.