Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Aby porod nebolel (Lucie Suchá Groverová)

Aby porod nebolel

  • Pátek | 17.5.2018
  • 10:00 – 13:00 hod
  • Velký sál

Tříhodinovka Aby porod nebolel, by se také mohla jmenovat POROD s DŮVĚROU. Protože o tom to je. O důvěře v Život. O důvěře ve své tělo. O důvěře v rodící se lidskou bytost. O důvěře v to, že jakýkoliv příchod na svět a kdekoliv, má svůj důvod a nic není "špatně". Jen pochopit co nám čím chce život říct.

My, lidé narození v porodnici, máme kromě místa narození mnoho dalších společných témat, limbických otisků, vzorců chování…Chcete vědět jaká to jsou a jak ovlivňují naše životy? Chcete vědět s jakou výbavou přichází do života člověk, kterému do jeho první životní cesty na svět nikdo zbytečně nezasahuje a který se rodí především ve spolupráci se svojí maminkou? Je to vůbec možné? Je nějaký rozdíl mezi člověkem, který přišel na svět intervenovaně a člověkem který se narodil přirozeně? Co to vlastně je přirozený porod?

Lucie S. Groverová

Jsem především člověk. Člověk, kterého velmi baví život. Dnes a denně jsem fascinovaná tím, co mohu prožívat, poznávat…z mnoha úhlů pohledu. Mám dar umět stále vnímat svět “očima nadšeného dítěte” a zároveň stát pevně nohama na zemi. Občasné výkyvy nepopírám :-)

Od mala jsem ráda psala pohádky, básně…Radost ze psaní, ale zároveň i možnost zabývat se právě těmi různými úhly pohledu, je zároveň to, co mne spojuje s Pravým domácím časopisem, do kterého pravidelně píši.

V současné době jsem autorkou tří knih : Aby porod nebolel, Aby život nebolel a Bosonahé příběhy. Společně s mužem a našimi pěti potomky, spravujeme rodinné vydavatelství KOŘENY.

V ČR jsem tzv. průkopnicí prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, která je velice účinnou technikou k práci s pocity, pochopení sebe samé, napojení se na dítě a spol. Kresbu, ale i mnohá další témata předávám ženám na workshopech zaměřených na přípravu k porodu. Kromě práce spojené s obdobím těhotenstvím se věnuji i dalším přechodovým obdobím života na setkáních určených ženám i mužům.

Jednou z mnoha srdečních záležitostí je pro mne designování skla cínem. Také mě ohromně baví recyklovat staré, nebo rozbité věci, které by se dali klidně vyhodit a vytvářet z nich nové. Miluji vše, co má svůj jedinečný příběh.