Světový týden respektu k porodu Plzeň 2018
Místo konání: Moving Station
11. - 13. května 2018
dní
hodin
minut
vteřin

Aby porod nebolel (Lucie S. Groverová)

Aby porod nebolel

  • Sobota | 12.5.2018
  • 16:00 – 18:00 hod
  • Moving Station

Smyslem tohoto sdílení je předat osobní zkušenost a nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě samé.

Bolest u porodu a jeho celé prožívání máme každá ve svých „rukou“.

Témata, kterým se budeme věnovat:
- Práce s prožitkem vlastního porodu Porod bez bolesti - utopie či přirozenost?
- Kdo je to ŽENA? MUŽ a porod
- Práce s tématem “rodiče” Mentální trénink (vzorce chování, limbický otisk)
- Psychická hygiena Překonání překážek (strach, zlozvyky aj.)
- Zpěv jako přirozený průvodce porodu (křik, umění vypouštění emocí)
- Těhotenství a porod z pohledu psychosomatiky
- Prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby
- Moje vlastní zkušenost

Lucie S. Groverová

Jsem především člověk. Člověk, kterého velmi baví život. Dnes a denně jsem fascinovaná tím, co mohu prožívat, poznávat…z mnoha úhlů pohledu. Mám dar umět stále vnímat svět “očima nadšeného dítěte” a zároveň stát pevně nohama na zemi. Občasné výkyvy nepopírám :-)

Od mala jsem ráda psala pohádky, básně…Radost ze psaní, ale zároveň i možnost zabývat se právě těmi různými úhly pohledu, je zároveň to, co mne spojuje s Pravým domácím časopisem, do kterého pravidelně píši.

V současné době jsem autorkou tří knih : Aby porod nebolel, Aby život nebolel a Bosonahé příběhy. Společně s mužem a našimi pěti potomky, spravujeme rodinné vydavatelství KOŘENY.

V ČR jsem tzv. průkopnicí prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, která je velice účinnou technikou k práci s pocity, pochopení sebe samé, napojení se na dítě a spol. Kresbu, ale i mnohá další témata předávám ženám na workshopech zaměřených na přípravu k porodu. Kromě práce spojené s obdobím těhotenstvím se věnuji i dalším přechodovým obdobím života na setkáních určených ženám i mužům.

Jednou z mnoha srdečních záležitostí je pro mne designování skla cínem. Také mě ohromně baví recyklovat staré, nebo rozbité věci, které by se dali klidně vyhodit a vytvářet z nich nové. Miluji vše, co má svůj jedinečný
příběh.