Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Balanc v rodičovství aneb jak se nezbláznit (Monika Farkašová)

Balanc v rodičovství aneb jak se nezbláznit

  • Sobota | 18.5.2019
  • 09:30 – 11:30 hod
  • Malý sál

Co Vás čeká po porodu kromě péče o miminko? Jaké jsou změny a s čím se nejčastěji setkávají maminky malých dětí? Jak být rodičem, ale neztratit sebe? Je správné mít čas jen pro sebe a kde ho vzít? Kdy si to můžu už "dovolit"? Přednáška poodkrývá tabuizovaná témata spojená s rodičovstvím. Zejména toho, jak neztratit samu sebe v záplavě rad toho "jak je to správně".

Monika Farkašová

Věnuji se poradenství s využitím psychoterapeutických znalostí (r. 2015) a terapii hrou od r. 2016. Neustále se snažím vzdělávat a doplňovat své znalosti. Věnuji se dětem, mladistvým a dospělým od r. 2009. Nabízím konzultace v oblasti výchovy, vztahových problémů, rodičovských dovedností, při řešení traumat a krizí a terapii hrou. Využívám znalosti z oblasti sociální práce, psychoterapie a psychosociální terapie. Dle uvážení využívám také podpůrné techniky, zejména u dětí pracuji s projektivními technikami. Klienta vnímám jako rovnocenného partnera, který si sám volí cestu, kterou se budeme ubírat. Lektoruji kurzy pro rodiče, pěstounské rodiče a odborníky.

V roce 2018 jsem spolu s kolegyní založila Psychoterapeutické centrum pro děti a dospělé v Plzni, které vnímám jako své další dítě, na kterém mi velmi záleží. Jsem přesvědčena, že klient má právo na poskytování profesionální terapie v důstojném a příjemném prostředí.