Světový týden respektu k porodu Plzeň 2019
Místo konání: Moving Station
17. - 18. května 2019
dní
hodin
minut
vteřin

Krizový plán aneb když u porodu nejde všechno podle našich představ (Bc. Kateřina Brodská, Bc. Eva Jakešová, DiS. a Eliška Vlasta Kupšovská, DiS.)

Krizový plán aneb když u porodu nejde všechno podle našich představ

  • Sobota | 18.5.2019
  • 14:00 - 17:30 hod
  • Velký sál

14:00 - 16:00 Krizový plán aneb když u porodu nejde všechno podle našich představ (Bc. Kateřina Brodská, Bc.Eva Jakešová, DiS., Eliška Vlasta Kupšovská, DiS.)

Možná jste někdy přemýšlely, jak by to bylo, kdyby váš vysněný porod dopadl např. císařským řezem. Možná dokonce víte, že jdete na plánovaný císařský řez. Pravděpodobně s partnerem proberete nejnutnější organizační záležitosti a přání a budete doufat v co nejlepší poporodní adaptaci. Jako komunitní porodní asistentka mám často pocit, že v tomto bodě krizový plán budoucích rodičů končí.

Někdy cítím, že je snad až nevhodné přemýšlet nad černým scénářem a hlavně nepřivolávat smůlu a nezabředávat do smutných absurdit. Pokud ale víte, že jste riziková žena, čeká vás rizikový porod a nebo máte rády věci pod kontrolou, abyste se už dál nemusely trápit otázkami co kdyby, pak je náš workshop právě pro vás. Společně s Evou Jakešovou a Eliškou Kupšovskou, ženami podporující rodičovské kompetence a sebevědomí, jsme pro vás zpracovaly několik oblastí důležitých k rychlému a účinnému řešení krizových situací kolem porodu.

Na workshopu budeme pracovat jak s obecnými scénáři s popsáním a vysvětlením situace tak, abyste si s partnerem udělali dobrou představu, co může a nemusí nastat. Pracovat budeme i s praktickým manuálem, který si doplníte na míru. Na workshopu se budeme dotýkat témat akutního ukončení těhotenství, komplikovaného porodu včetně krvácení, infekce ženy či dítěte, porodu mimo nemocnici, operací a hospitalizace, ostatních abnormalit, a také smrti ženy nebo dítěte. Workshop se snažíme vést taktně a s pokorou, nicméně se s těmito informacemi bez obalu na běžném těhotenském kurzu nesetkáte a účast vám nemusí sednout. Účast velmi doporučujeme i mužům. 

16:00 - 17:30 Rané šestinedělí podle vašich představ, vaše motivace a tužby, rodinné přání (Eliška Vlasta Kupšovská, DiS.)

Přibývá rodin, které chtějí první okamžiky nového člena rodiny trávit ve vlastním domově a spolu. Budeme si vyprávět o možnosti, jak jinak začít vaše šestinedělí, než pobytem v nemocnici. Povím vám o motivacích rodičů, kteří se rozhodli pro "ambulantní porod". Provedu vás úskalími AP v dnešním zdravotnickém systému. Určitě si rádi poslechnete, co se hodí zařídit nebo připravit před AP a na co si dát pozor.

Ambulantní porod a motivace rodičů Právo a povinnosti rodičů v porodnici Vyšetření novorozenců Příprava domova pro nedělku a čerstvé miminko Současná úskalí AP vs. ideální stav Porodní asistentky ve vašem okolí a veřejně dostupné informace o porodnicích ve vašem kraji

Bc. Kateřina Brodská

Komunitní porodní asistentka laktační poradkyně a maminka dcery Johanky. Průvodkyně žen nejen na cestě mateřstvím, zastánkyně přirozeného porodu.

Bc. Eva Jakešová, Dis.

Autorka projektu sebevědomé ženskosti a dvojnásobná maminka. Podporuje ženy ve vnímání vlastního těla a naslouchání jeho moudrosti.

Eliška Vlasta Kupšovská, DiS.

Vzděláním nelékařská zdravotnice, nyní více než 10letá praxe jako marketing manažerka. Zakladatelka informační kampaně raného šestinedělí ambulantniporod.cz a podpory během ztráty miminka bylotu-nenitu.cz. Matka několika dětí.